Faq

Vzhledem ke zkvalitnění online přenosů již nebude možné v nadcházejícím soutěžním ročníku vysílat přes Windows Media Encoder. Internetové prohlížeče již nebudou v brzké době tuto zastaralou technologii podporovat a také díky technologickému pokroku není možné uspokojit nároky koncových uživatelů na kvalitu videí. Dalším podstatným důvodem ke změně softwaru je zvyšující se poptávka po sledování online přenosů přes mobilní zařízení. Proto jsme vyvinuli vlastní program (TVCOMEncoder), který výše uvedené nároky splňuje. Řada klubů již v přešlém ročníku tento program začala využívat a dostalo se nám pozitivních ohlasů zejména pro jednoduchost ovládání a práce s programem při vysílání.

Další velkou výhodou TVCOM Encoderu je možnost vysílání v HD kvalitě. Zde se ovšem zvyšují nároky na technické vybavení.
Pro běžné vysílání doporučujeme notebook s procesorem i5 2GHz a výše a 4GB RAM.
Program je volně stažitelný na adrese http://www.tvcom.cz/install/ a je možné si zde stáhnout i podrobný manuál.

Zde je několik nejčastějších dotazů, na které pravděpodobně i vy chcete znát odpověď.

Problémy se spuštěním

Některé přenosy a videa se nedají spustit, co mám dělat?
V současné době realizujeme vysílání prostřednictvím tří technologií – SmoothStreaming(nejčastěji), Flash a wmv. Přenosy v SmoothStramingu a wmv vyžadují na stolních počítačích Microsoft Silverlight, Flashové vysílání Adobe Flash. Na mobilních platformách (v sytému Android a iOS) lze přehrávat pouze přenosy SmoothStreaming a Flash, wmv nikoliv.
Musím si nainstalovat potřebný SW do počítače, tabletu, mobilu?
Pro mobilní sledování je potřeba nainstalovat vhodný přehrávač, který je podporován vaším přístrojem. Pro sledování na počítači je potřeba do počítače nainstalovat Silverlight a Flash dle typu přenosu.
V přehrávacím okně se mi nezobrazuje celý obraz?
Zkontrolujte si nastavení, které musí být na 100%.
Pokaždé se mi na obrazovce otevře video v jiném rozměru, je to chybným nastavením?
Není, podporujeme a přenášíme ve formátech 4:3 a 16:9 (720x404 a 720x576). Rozhodují je tedy v jakém formátu je přenos realizován.
Při spuštění videa mi to hlásí „chybu“, co mám dělat?
Zkontrolujte si vlastní připojeni k internetu / datový tok. Pokud je vše v pořádku chyba je pravděpodobně na straně klubu, který ještě nezačal přenášet, nebo má problémy s internetovým připojením.
Musím si pro spuštění videa stáhnout do počítače „Silverlight“?
ANO

Mám zájem o vysílání

Co potřebuji ke zdárnému vysílání on-line přenosů na TVCOM.cz?
Pro on-line vysílání je potřeba notebook s dvoujádrovým procesorem (nejlépe i3, i5 nebo i7), grabovací kartu REFLECTA, digitální kameru, stativ a samozřejmě internetové připojení v místě pořizování přenosu.
Jaké je dostačující internetové připojení?
Doporučujeme vyjednat si s poskytovatelem garantované připojení, tzn že rychlost připojení neklesne pod požadované limity 2.5Mbps/2.5 Mbps (download/upload).
SW podpora?
Veškerý software potřebný pro online přenos od nás dostanete zdarma
Je nějak omezen počet přenosů?
Počet přenosů omezen není. Po uhrazení paušálního poplatku můžete na TVCOM vysílat jakékoliv zápasy či události (rozhovory s hráči, trenéry apod.) v rámci klubu bez ohledu na věkovou kategorii, úroveň soutěže nebo typ utkání (soutěžní, přípravné, exhibiční…).
Je možné video vložit na klubové stránky či sociální sítě?
Pod každým videem je vygenerován link pro vložení tohoto videa na další stránky resp. ikony pro propagování Vašeho přenosu na sociálních sítích.
Pokud vložím/umístím přenos na své stránky bude se zobrazovat reklama?
ANO, pokud využíváte embedovaného kódu/linku, tak se vám bude v přehrávači zobrazovat reklamní sdělení.